Jak dbać o rozjaśniane włosy – skuteczne metody

Zabieg rozjaśniania włosów jest chyba najczęściej wykonywaną usługą w salonach fryzjerskich. Kobiety o jasnej tafli włosów uważane są za atrakcyjniejsze. Odcień blond skutecznie odmładza twarz i rozpromienia ją. Pielęgnacja rozjaśnianych włosów wymaga jednak sporej dawki wytrwałości, aby zminimalizować powstałe zniszczenia.

Zniszczenia nieodwracalne

Nie jest tajemnicą, że rozjaśnianie włosów mocno wpływa na strukturę tafli i trwale uszkadza włosy. Powstałych ubytków nie można już w żaden sposób zregenerować, a intensywna pielęgnacja jedynie zakamufluje powstałe zniszczenia. Nie istnieją bowiem kosmetyki, które naprawią uszkodzoną taflę. Wszelkie starania spełzną na niczym, jeśli nie zadbasz o regenerację kompleksowo.

Rozważ olejowanie włosów

Prosta czynność, jaką jest olejowanie włosów, jest w stanie silnie nawilżyć włosy, skutecznie zapobiegając powstawaniu dalszych zniszczeń. Jest kilka metod olejowania włosów. Zapoznaj się z nimi i sama wybierz tę, która będzie ci najbliższa. Choć każda z metod jest czasochłonna, przynosi zaskakujące rezultaty. Aplikację oleju rozpocznij na umyte i jeszcze mokre włosy, i pozostaw na kilka godzin, aby składniki produktu solidnie wniknęły w głąb pasm.

Pielęgnacja rozjaśnianych włosów

Jeśli obawiasz się problemów ze spłukaniem gęstego oleju, przed użyciem spryskaj włosy nawilżającą mgiełką, która zniweluje silne osadzanie się oleju na tafli. Mgiełkę możesz wzbogacić żelem lnianym, miodem lub gliceryną, dostarczając tym samym dodatkowych składników odżywczych. Możesz też dodać olej do ulubionej maski i spłukać jak dotychczas po upływie 30 minut.

Żel lniany bardzo łatwo przygotujesz w domu. Całe ziarna lnu zalej wrzątkiem i gotuj do momentu powstania żelu. Następnie przecedź otrzymany roztwór i pozostaw do ostygnięcia. Żel lniany możesz wykorzystać też jako samodzielną maskę do włosów.

Obserwuj uważnie stan swoich włosów

Szczególną uwagę wracaj na końcówki, które po rozjaśnianiu mogą się silnie rozdwajać. W takiej sytuacji zetnij włosy do momentu, w którym są zdrowe. Na rozdwojone końcówki nie ma niestety ratunku. Po skróceniu włosów zastosuj pielęgnację prewencyjną, nakładając na końcówki serum do włosów zniszczonych lub kosmetyki mocno nawilżające, które w swoim składzie posiadają wysoką zawartość silikonu.

Skóra podrażniona rozjaśnianiem

Bardzo rzadko zdarza się, że rozjaśniacz zastosowany na głowę spowoduje jej podrażnienie. Objawia się to ciągłym swędzeniem skóry, zaczerwienieniem, a nawet pieczeniem. Symptomy te oznaczają, że kwaśny odczyn skóry został mocno naruszony i należy zastosować intensywną regenerację. Warto postawić na naturalne metody pielęgnacji rozjaśnionych włosów, aplikując kosmetyki z aloesem lub alantoiną. Kojącym rozwiązaniem będzie maska z żelu lnianego lub wcierki o delikatnym działaniu. Uwaga! Należy zachować ostrożność przy stosowaniu wcierek ziołowych. Niektóre składniki jeszcze bardziej podrażniają skórę głowy.

Włosy puszące się

Włosy po rozjaśnianiu bardzo często puszą się, tworząc efekt nieestetycznie wyglądającej tafli. Efekt miotły jest rezultatem stosowania zbyt dużej ilości kosmetyków z humektantami. Składniki te unoszą łuski włosa, powodując na głowie artystyczny nieład, który jest trudny do ogarnięcia.

Z puszeniem się włosów znakomicie radzą sobie kosmetyki z silikonem lub parafiną. Zwróć też uwagę, czy w produktach, które stosujesz, nie występuje alkohol. W kilku przypadkach wykazuje on zbawienne działanie na włosy (np. cetyl alcohol, myristyl alcohol), lecz większość z nich wzmaga puszenie się włosów.

0 comments
0 likes
Prev post: Krótkie włosy – jak o nie dbać?Next post: Olejowanie włosów na mokro

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze wpisy
Najpopularniejsze wpisy:
O mnie

o mnie

Cześć, jestem Anita.
Chcę Ci serdecznie powitać na moim autorskim blogu, na którym staram się publikować wartościowe artykuły na temat urody!