Mycie włosów szamponem w kostce

Już kilka wieków temu żeńskiej części społeczeństwa znane było mydło do włosów zgrabnie uformowane w kostkę. Z czasem produkt ten ewoluował do postaci, którą mamy dzisiaj na drogeryjnych półkach. Obecnie panująca wszędzie moda na powrót do poprzednich dekad dotknęła także przemysł kosmetyczny. Szampon w kostce to kosmetyk, który z każdą chwilą zyskuje na popularności.

Paleta kosmetyków do włosów

Półki każdej drogerii uginają się od cudownych produktów do pielęgnacji włosów. Obecnie można przebierać do woli w szamponach, maskach czy wcierkach do włosów. Niestety skład tych produktów pozostawia wiele do życzenia. Producenci nie mówią głośno, ale zadaniem większości z oferowanych produktów jest ulepszyć jedynie wygląd, a nie poprawić jakość włosów. Dlatego tak chętnie powraca się do starodawnych rozwiązań, preferując proste rozwiązania i krótkie składy kosmetyków.

Szampony w kostce to tradycyjne kosmetyki, które ujęto w formie zgrabnej prostokątnej bryły. W przeciwieństwie do szamponów z wysoką zawartością silnych detergentów, mycie głowy mydłem w kostce nie zaburza równowagi lipidowej skóry głowy i jest o wiele bezpieczniejsze w codziennym użytkowaniu.

Jak myć wlosy mydlem

Mycie głowy to pierwszy etap pielęgnacji włosów. Zadaniem każdego szamponu jest oczyścić włosy i skórę głowy z nadbudowanego w ciągu dnia brudu, potu, kurzu czy łoju. Czyste włosy są wówczas gotowe na przyjęcie odżywek, masek czy wcierek.

szampon w kostce

Jedna z zasad mówi, że głowę należy myć dwukrotnie. W przypadku szamponu w kostce, pierwsze dwa razy to delikatne oczyszczanie skóry, a trzecie mycie to proces, w którym składniki odżywcze oraz gliceryna wnikają we włosy, wzmacniając je. Warto mocno spienić kostkę i nałożyć pianę na kilka minut na końcówki włosów. Nie zapominaj o dokładnym spłukaniu preparatu.

Jeśli pomimo wszystko nie jesteś przekonana do szamponu w kostce, pozostań przy tradycyjnym kosmetyku, pamiętając, aby nie posiadał on w składzie SLS lub SLES. Zgodnie z radą producentów, staraj się kupować produkty z tej samej linii. Wówczas szampon i odżywka wzajemnie idealnie się dopełniają.

Odczyn zasadowy

Jeśli jednak należysz do osób, które chętnie wypróbowują nowinki kosmetyczne, musisz wiedzieć o tym, że szampon w kostce ma odczyn zasadowy. Oznacza to, że wnika on głęboko w korę włosa, zmieniając jej odczyn z kwaśnego właśnie na zasadowy. Aby zniwelować nieco ten efekt i przywrócić zbalansowane pH należy przygotować roztwór składający się z 1 części octu oraz 10 części wody. Dodatkowym plusem tego zabiegu są gładkie i lśniące włosy.

Dodatkowe wskazówki w trakcie i po umyciu głowy

Istnieje kilka zasad, które pomogą ci utrzymać ład na głowie:

  • Nie płucz głowy gorącą wodą. Powoduje ona, że łuski rozchylają się, w rezultacie czego masz puszące się suche włosy. Idealna woda do mycia głowy określana jest mianem „przyjemnie ciepłej”
  • Dokładnie spłukuj każdy kosmetyk. Czy to szampon, odżywka czy maska, poświęć dłuższą chwilę na szczegółowe wypłukanie nadmiaru kosmetyku z włosów. Dzięki temu unikniesz nadbudowywanie się składników na całej długości włosów, co często powoduje oklapniętą fryzurę
  • Unikaj pocierania włosów o ręcznik. Bardzo źle wpływa to na kondycję włosów, które mogą zacząć się rozdwajać. Równie niekorzystnie jest zawijać włosy w ręcznik tuż po umyciu. Tafla uwięziona pod takim przykryciem nie pozbywa się wilgoci tylko natychmiast zaczyna się przetłuszczać

Taka solidna dawka wiedzy z pewnością przyda się niejednej z pań pozytywnie zakręconych na punkcie pielęgnacji włosów.

0 comments
0 likes
Prev post: Olejowanie włosów na mokroNext post: Piękne włosy dzięki kawie – naturalny kosmetyk

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze wpisy
Najpopularniejsze wpisy:
O mnie

o mnie

Cześć, jestem Anita.
Chcę Ci serdecznie powitać na moim autorskim blogu, na którym staram się publikować wartościowe artykuły na temat urody!