Olejowanie włosów na mokro

Prosty zabieg olejowania włosów upodobały sobie panie, które lubią troszczyć się o swoją taflę. Olejowanie stało się popularne z chwilą, kiedy zbadano, jak duży wpływ mają poszczególne składniki oleju na kondycję włosów. Jeśli zastanawiasz się, czy rozpocząć olejowanie na mokro, przeczytaj poniższy artykuł i podejmij decyzję.

Cierpliwość popłaca

Olejowanie włosów to zabieg, który wykonuje się we własnym domu zupełnie samodzielnie. Same przygotowania i etap wnikania składników we włosy jest dosyć szybki. Najdłużej czeka się na rezultaty swoich prac. Widoczne efekty zauważa się dopiero po kilku tygodniach wytrwałego i systematycznego olejowania.

olejowanie włosów na mokro

Na mokro czy na sucho?

Istnieje co najmniej kilka metod olejowania włosów. Dziś skupimy się na dwóch, które wykonywane są najczęściej:

  • Olejowanie na sucho – polega na dokładnym pokryciu czystych i suchych włosów ulubionym olejem, który powinien pozostać na tafli przez co najmniej kilka godzin. Z uwagi na fakt, że może być to nieco uciążliwe, zaleca się olejować włosy na sucho wieczorem i pozostawić na całą noc. Aby zabezpieczyć poduszki przed plamami, należy nałożyć na głowę foliowy czepek. Rano włosy należy umyć i dokładnie spłukać.
  • Olejowanie na mokro – nieco częściej stosowana metoda wśród pań, które mają zawsze mało czasu na pielęgnację swoich pasm. Czas, w którym olej pozostaje na włosach, jest znacznie krótszy, co oznacza, że efekty przyjdą także nieco później.

Jak prawidłowo olejować włosy

Olejowanie włosów na mokro jest bardzo proste. Należy przygotować miskę, którą trzeba wypełnić sporą ilością ciepłej wody. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że temperatura wody ma tutaj kolosalne znaczenie. Ciepła woda sprawi, że poszczególne pierwiastki z oleju wnikną głębiej w strukturę włosa, dokładnie odżywiając całą taflę. Zatem do miski z ciepłą wodą dodajemy sporą porcję oleju, po czym zanurzamy dokładnie całe włosy na kilka minut.

Po upływie tego czasu ostrożnie odciśnij z włosów nadmiar roztworu, a taflę zawiń w turban bądź w foliowy czepek. Minimalny czas takiej „sauny” to 30 minut. Opcjonalnie możesz teraz nałożyć porcję ulubionej maski czy odżywki i zawinąć włosy na kolejne 30 minut. Nie jest to jednak obligatoryjne. Po tym czasie możesz umyć głowę szamponem i pozostawić do wyschnięcia. Nie używaj suszarki!

Jeśli jesteś początkująca, z pewnością zastanawiasz się jakiego oleju używać przy olejowaniu włosów na mokro. Zacznij od tego, który masz w kuchni. Może to być oliwa z oliwek, olej z pestek winogron lub zwykły olej roślinny.

0 comments
0 likes
Prev post: Jak dbać o rozjaśniane włosy – skuteczne metodyNext post: Mycie włosów szamponem w kostce

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze wpisy
Najpopularniejsze wpisy:
O mnie

o mnie

Cześć, jestem Anita.
Chcę Ci serdecznie powitać na moim autorskim blogu, na którym staram się publikować wartościowe artykuły na temat urody!